Harmincéves a temerini Tini és Ifjúsági Énekes Vetélkedő.
Ismert dallamok, kiváló énekhangok csendültek fel tegnap este Temerinben a 30. Tini és Ifjúsági Énekes Vetélkedő döntőjén. A fesztiválra benevezett 14 fiatal produkciójához az idén a temerini Bakshees Band biztosította a zenei kíséretet, színpadi teljesítményüket (előadásmód, énekhang, kiejtés) a Vitkay Kucsera Ágota, Erős Ervin és Szerda Árpád összetételű szakzsűri értékelte. A tini korcsoportban (12-17 évesek) a moholi Harmat Edinának ítélték oda az első díjat, második a törökbecsei Erős Lilla, míg a harmadik a zentai Ivkovity Noémi lett.
A bizottság különdíját a temerini Erős Henrietta és a törzsudvarnoki Gúth Emília érdemelte ki.
Az ifjúsági kategóriában (18-28 évesek) a zsűri a tornyosi Kovács Kristóf produkcióját vélte a legjobbnak, második díjjal jutalmazta a törzsudvarnoki Gúth Emíliát, harmadikkal pedig a szentmihályi Tóth Ottót.
A közönség az idén kétféleképpen támogathatta kedvenc énekesét, a klasszikus cédulás szavazás mellett ugyanis bevezették a QR-, az pontkódos szavazást, de ily módon a képernyők előtt ülők is leadhatták voksukat arra a fiatalra, aki a legjobban meggyőzte őket. A közönség szerint az idén a szentmihályi Tóth Ottó volt a legjobb.
Jubileum lévén a gálaműsorban a korábbi fesztiválok győztesei léptek újra színpadra. Sokan közülük még kisgyermekként énekeltek először a Tinin, néhányan még azóta sem szakítottak a zenével, mások viszont már több éve nem állnak közönség elé. A publikum élvezettel és olykor meghatódva hallgatta az egykori győztesek produkcióját.
A Vajdasági Rádió és Televízió élőben közvetítette a rendezvényt.
Forrás: Vajdaság Ma